Termini un definīcijas

  • Automatizēta datu apstrāde – tā ir attiecīgā informācija, ko tīmekļa vietnes lietošanas laikā apstrādā programmatūra.
  • Tīmekļa vietne – tīmekļa vietne ir grafikas un tīmekļa vietnes kods, kas ir sakārtots tā, lai lietotājiem radītu interaktīvu platformu.
  • Personas datu informācijas sistēma – sistēma, kas ļauj vākt, uzglabāt un pārvaldīt personu datus datubāzē.
  • Personas datu anonimizācija – process, ar kuru tiek ieviests tāds privātuma līmenis, kas neļauj nevienam identificēt lietotājus, tādējādi aizsargājot viņu identitāti.
  • Personas dati un to apstrāde – attiecas uz jebkuru darbību vai procesu, kas maina, izmaina vai ievada indivīdu informāciju un personas datus. Tas notiek, kad sistēma mijiedarbojas ar personas datiem.
  • Personas dati – informācija par indivīdu, kas balstās uz tīmekļa vietnē ievadītiem un ar sīkdatņu palīdzību iegūtiem datiem, kuri ir specifiski viņu lietotāja profilam.
  • Lietotājs – fiziska persona, kas piekļūst vietnei.
  • Sīkdatnes – kompakts informācijas apjoms, kas tiek nosūtīts starp tīmekļa vietni un lietotāja datoru. Šie dati parasti tiek saglabāti lokāli lietotāja datorā. Tās var izmantot, lai lietotājiem dažādās vietnēs sniegtu pielāgotus piedāvājumus vai pieredzi.

Datu vākšana

Tas attiecas uz visiem apkopotajiem datiem, kas attiecas uz mūsu privātuma politiku. Savāktie dati var aptvert plašu informācijas klāstu, kas nepieciešams, lai uzlabotu lietotāja pieredzi. Šī informācija ietver lietotāja ierīces IP adresi un tās ģeogrāfisko atrašanās vietu. Informācija par lietotāja tīmekļa pārlūkprogrammu un informācija par pārlūkprogrammas veidu un valodu, kas izmantota, lai piekļūtu vietnei. Tiek reģistrēti arī ekrāna izšķirtspējas un ekrāna displeja dati, kā arī laika josla, kurā lietotājs piekļuvis šai vietnei. Dati ietver informāciju par to, kāda operētājsistēma tika izmantota, lai piekļūtu vietnei. Tiek apkopota arī papildu informācija, piemēram, ierīces marka un modelis. Mūsu datu vākšanas programmatūra reģistrē arī e-pasta adreses, ko lietotāji ievada tīmekļa vietnē.

Datu vākšanas mērķis

Mūsu vietne vāc un apstrādā personas datus galvenokārt, lai piedāvātu personalizētu pieredzi. Šajā pakalpojumā tiek ņemtas vērā lietotāja pārlūkošanas preferences un citi ieradumi. Tā mērķis ir nodrošināt lietotājam pielāgotu pieredzi tīmekļa vietnē ar vieglāku un ātrāku piekļuvi attiecīgajām lapām un informācijai. Vietnes administratoriem ir tiesības informēt lietotājus par jebkuriem produktiem un pakalpojumiem, par kuriem viņi varētu būt ieinteresēti, izmantojot e-pasta paziņojumus par notikumiem, izmaiņām vai papildinājumiem vietnē. Lietotāji, kuri nevēlas saņemt personiskus atjauninājumus pa e-pastu, var atteikties no šī pakalpojuma, vienkārši atceļot abonēšanu. Vietnē tiek vākti anonīmi dati, lai uzlabotu lietotājiem piedāvātos pakalpojumus. Šos datus var izmantot, lai uzlabotu saturu, analizējot pārlūkošanas paradumus un lietotāja informāciju.

Kā tiek glabāti dati un kā pieprasīt to dzēšanu

Lai tīmekļa vietnes darbotos efektīvi, lietotājiem ir jābūt ieslēgtām pamata sīkdatnēm. Sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes funkcionalitātei, piemēram, pieteikšanās un ērtai piekļuvei lietotāju profiliem. Tīmekļa vietnē tiks parādīts paziņojums, kurā lietotāji var pielāgot sīkfailu preferences. Lietotāji šīs opcijas var mainīt arī pārlūkprogrammā sadaļā iestatījumi. Lai tīmekļa vietne varētu darboties pilnvērtīgi, ieteicams nebloķēt visas sīkdatnes.

Analītiskās sīkdatnes, kas ir vēl viena sīkdatņu klase, tiek izmantotas, lai apkopotu datus par to, kā mainās lietotāju mijiedarbība tīmekļa vietnē katru reizi, kad viņi apmeklē tīmekļa vietni. Šīs sīkdatnes ļauj vietnes administratoriem piekļūt lietotāja preferencēm, ļaujot viņiem personalizēt lietotāja pieredzi. Šīs sīkdatnes uzskaita visbiežāk apmeklētās lapas un to, kurās lapās lietotāji pavada visvairāk laika. Pēc tam vietnes administratori šīs lapas var veicināt, lai uzlabotu lietotāja pārlūkošanas pieredzi.

Lai gan pārlūkprogrammas iestatījumos varat pilnībā atspējot sīkfailus, tas nav ieteicams, lai nodrošinātu optimālu vietnes darbību. Pirms pilnībā ierobežojat sīkfailus, ir vērts uzzināt vairāk par to priekšrocībām, ko tie var sniegt jūsu pieredzei. Šī informācija ir pieejama tīmekļa pārlūkprogrammu palīdzības sadaļā.

Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, rakstiet uz [email protected].

Pēdējo reizi atjaunināts 25th November 2021

Aleksandrs Čaks